Restorāni Latvijā rezervēt

Viesnīcas Latvijā rezervēt

10.11.2015.

Sākusies pieteikšanās Zaļās atslēgas
ekosertifikācijas programmā

No šodienas līdz 14. decembrim viesnīcām, kempingiem un hosteļiem pēdējo reizi šajā gadā ir iespēja pieteikties Zaļās atslēgas ekosertifikācijas  programmā, sertifikāta saņemšanai 2016. gadam. Zaļā Atslēga ir kļuvusi par pasaulē nozīmīgāko un ātrāk augušo ekosertifikācijas sistēmu tūrisma mītnēm.

Galvenie ieguvumi nakstmītnēm saņemot Zaļās Atslēgas ekosertifikātu ir ietaupījums resursu patēriņā, atkritumu apsaimniekošanas uzlabojumi, kā arī videi draudzīga uzņēmuma tēls – viena no stiprākajām mārketinga priekšrocībām.

Lasīt tālāk ...

Zaļā atslēga ir starptautiska, strauji augoša tūrisma brīvprātīgās ekosertifikācijas sistēma, kas tiek piešķirta sekojošiem uzņēmumiem:

  •  viesnīcas
  •  kempingi
  •  hosteļiZaļā atslēga ietver kritērijus infrastruktūras, pārvaldes un komunikācijas jomās un tās mērķis ir samazināt negatīvo tūrisma ietekmi uz vidi un veicināt vides pārvaldes sistēmu ieviešanu tūrisma sektorā, kā arī samazināt tūrisma industrijas ietekmi uz vidi. Kopumā viesnīcām, lai iegūtu Zaļo Atslēgu ir jāatbilst vairāk kā 70 kritērijiem divpadsmit kritēriju grupās.

PIETEIKŠANĀS UN KANDIDĀTU IZVĒRTĒŠANA

 

Visi kritēriji un vadlīniju dokumenti ir atrodami šajā mājas lapā. Vides izglītības fonds piedāvā bezmaksas konsultācijas ZA pretendentiem un interesentiem. 

Pēc pieteikuma iesniegšanas Vides izglītības izglītības fonds sadarbībā ar pieteikuma iesniedzēju veic pamata tehnisko izvērtēšanu un, ja nepieciešams, nodrošina pārbaudes vizīti sadarbībā ar Nacionālo žūriju.

Pieteikuma galīgo izvērtējumu veic Zaļās Atslēgas nacionālā žūrija, ko vada Vides ministrs. Žūrijas sastāvā ir pārstāvji no Vides ministrijas, Ekonomikas ministrijas, Tūrisma attīstības valsts aģentūras, Viesnīcu un restorānu asociācijas, Vides izglītības fonda, kā arī vairākām citām vadošajām tūrisma organizācijām un nozare profesionāļiem.