Restorāni Latvijā rezervēt

Viesnīcas Latvijā rezervēt

LVRA LOGO LV

Paziņojums medijiem 29.04.2022.

LVRA pieprasa Finanšu ministra publisku atvainošanos

 Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija (LVRA) pieprasa Finanšu ministra Jāņa Reira publisku atvainošanos par Latvijas Televīzijas raidījumā „Šodienas jautājums”, šī gada 28.aprīlī, izteiktajiem apgalvojumiem, ka viesnīcas vēlas „atrisināt savas neatrisinātās problēmas pamatojoties ar it kā palīdzību Ukrainas bēgļiem”.

Sākoties karadarbībai Ukrainā un bēgļu iebraukumam Latvijā, viesnīcas bija pirmās, kas atsaucās izmitināt bēgļus, kā arī sniedza sociālo un psiholoģisko atbalstu uz sava rēķina.

„Ne marta sākumā, ne tagad nav notikusi konsultācija ar LVRA par reālajām bēgļu izmitināšanas un saņemto pakalpojumu izmaksām, ne par iespējām izmitināt ņemot vērā, ka tuvojas vasara sezona. Kopš pirmās dienas, viesnīcas uzņemas sociālo funkciju, kas būtu jādara valsts un pašvaldības institūcijām vienlaikus zaudējot iespēju pilnvērtīgi uzņemt savus pastāvīgos klientus. Ņemot vērā ceļošanas un Latvijā noteiktos pakalpojumu ierobežojumus, nozare nevarēja pilnvērtīgi strādāt, tomēr bija starp tām, kas par laika periodu 2021. gada 01.decembris – 2022. gada 28.februāris atbalstu nesaņēma. Ievērojot to, finanšu ministra apgalvojums „mēs nofinansējām 100%”, ir melīgs un pazemojošs”, pauž LVRA prezidents Jānis Naglis.

Lasīt tālāk ...

LLU kontaktbirzha

Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU) aicina atsaukties prakses vietu devējus

Tuvojas pavasaris, kad viesmīlības jomas studenti dodas praksēs, lai nostiprinātu zināšanas un pilnveidotu savas profesionālās prasmes. Lai veicinātu efektīvāku komunikāciju ar potenciālo prakses uzņēmumu, aicinām uzņēmumus iesaistītes aktivitātē “LLU Viesmīlības studiju profesionālo prakšu VIRTUĀLĀ KONTAKTBIRŽA”. Uzņēmumi, kuri vēlas kļūt par studentu prakšu uzņēmumiem, lūgums sniegt savu kontaktinformāciju google.doc lapā = https://docs.google.com/spreadsheets/d/1gEohBG62effZ7l5p5rZtjn4eBLKVRY6qLrdu0S7_0iU/edit#gid=0

Studiju programmas “Ēdināšanas un viesnīcu uzņēmējdarbība” 1. – 3.kursa studentiem šī informācija tiks nodota, lai tālāk  sazinātos ar prakses uzņēmumu.

Priecāsimies, ka kļūsiet par LLU PTF studiju programmas “Ēdināšanas un viesnīcu uzņēmējdarbība” 1. – 3.kursa studentu prakses uzņēmumu!

HOSPITALITY HELPS 2

How hotel tech is helping Ukrainian refugees

 

Since the beginning of the Ukraine war, more than 500,000 people had to flee their country. Many organizations and associations have created initiatives to encourage European citizens to support Ukrainians refugees.

Among them is #HospitalityHelps, an initiative that aims to provide free temporary hotel accommodation to Ukrainian refugees. They created a website to connect families who had to leave their homes with hotels who are willing to offer free short-term stays in Europe.

The initiative, developed by HotelSwaps, is supported by several hospitality tech players. Notably Accor, Marriott, Hilton and D-EDGE. The latter, European leader of hotel distribution solutions, developed a direct connectivity in less than 48h thanks to their expert team. By facilitating access to the #HospitalityHelps platform for their 17,000 hotel clients, D-EDGE brings a potential of 1 million hotel rooms, just in Europe.

While it is easier to connect to #HospitalityHelps via D-EDGE CRS, you can of course participate without being a customer of the hotel tech leader.

How to offer rooms? Fill the hotel participation form available on  https://hospitality-helps.org/en/ or directly here.

520 hotels in 45 Europe countries have already joined the online directory, and you can be next.

You can also help by sharing this initiative with your friends and colleagues in the hospitality industry.

1.2.2.1/16/A/010 Tūrisma un saistīto nozaru tehnoloģisko inovāciju un nodarbināto produktivitātes apmācību projekts

Tūrisma un saistīto nozaru tehnoloģisko inovāciju un nodarbināto produktivitātes apmācību projekta ietvaros lasiet Latvijas Aviācijas Asociācijas valdes locekļa Zigmāra Vestfāla industrijas apskatu un viedokli par apmācību nozīmīgumu pēc-pandēmijas periodā, kā arī informāciju par dažiem no projekta ietvaros pieejamajiem kursiem un atbalsta projekta noteikumiem.

PrivFotoZV 250px

Mēs esam piedzīvojuši divus ļoti smagus pandēmijas gadus. Tās sākumā mēs neviens īsti pat iedomāties nespējām, cik daudz izaicinājumu būs jāiztur un kādu paliekošu ietekmi šis vīruss atstās uz mūsu ikdienas paradumiem. Un, lai gan pandēmijas izraisītā krīze tā īsti nemaz vēl nav beigusies, mēs tomēr esam iemācījušies ar šo vīrusu daudz labāk sadzīvot. Mēs esam piedzīvojuši divus ļoti smagus pandēmijas gadus. Tās sākumā mēs neviens īsti pat iedomāties nespējām, cik daudz izaicinājumu būs jāiztur un kādu paliekošu ietekmi šis vīruss atstās uz mūsu ikdienas paradumiem. Un, lai gan pandēmijas izraisītā krīze tā īsti nemaz vēl nav beigusies, mēs tomēr esam iemācījušies ar šo vīrusu daudz labāk sadzīvot.

Viena no ļoti labām pēdējā laika ziņām - aviosabiedrības visā pasaulē pašlaik arvien aktīvāk atjauno vecos galamērķus un aktīvi atver arī jaunus. Mēs redzam vietām lieliskas prognozes vasaras pasažieru plūsmām. Un tas nozīmē, ka pavisam drīz lidmašīnās un arī pilsētu ielās būs redzami tūristi! Tas arī nozīmē, ka viesnīcas un restorāni atkal būs pilni, dzīve pamazām atgriezīsies ierastajās sliedēs, un tieši produkta kvalitātei atkal būs milzīga loma.

Lasīt tālāk ...